top of page

Súťaže JESEŇ 2019

Súťaže JESEŇ 2019

- FIWE Warsav Poland 3. miesto

- Arnold Classic Europe (Barcelona) bez finále

- Nordic Cup Lahti 7. miesto

- Tatranský pohár 4.miesto

- Veľká Cena Dubnice 3.miesto

- Majstrovstvá sveta juniorov 5.miestoSúťažný rok 2019 bol jeden obrovský kolotoč cestovania a spoznávania. Nakoľko som mala po 4 sezónach prvýkrát pauzu od súťaženia, chcela som to na jeseň dobehnúť a absolvovať viacero súťaží, čo bolo v konečnom dôsledku pre mňa veľmi namáhavé a kontraproduktívne, ale ako to je so všetkým, učíme sa na vlastných chybách.Príprava začala už v lete a moje telo na diétu reagovalo veľmi pomaly, čo v konečnom dôsledku bolo vidieť aj na súťažnej forme, ktorá stále nebola podľa mojich predstáv a skúšala som aj miernejšie prístupy v rámci superkompenzácie, ktoré sa mi bohužiaľ nepotvrdili ako vhodné. Čo sa týka poslednej súťaže, ktorá bola vrcholom mojej sezóny a do poslednej chvíle som nevedela, či sa mi na ňu podarí nominovať, môj maličký sen sa stal skutočnosťou a ja som naozaj išla na Majstrovstvá sveta juniorov, kde som skončila na pre mňa neuveriteľnom piatom mieste.
Súťažný kolotoč začal v polke septembra a trval až do úplného konca novembra. Predstavte si byť v súťažnej forme 2,5 mesiaca vkuse, popri tom chodiť do školy, pracovať, starať sa o domácnosť a podobne. Bola to pre mňa výzva, ale som veľmi šťastná a hrdá na samú seba, že som to celé vydržala a zvládla až do úplného konca. Na medzinárodných súťažiach ako bol Arnold Classic Europe som pohorela, forma mi nevyšla a forma bola veľmi zaliata, čo mohlo spôsobiť, že som ešte v nedeľu súťažila v Poľsku, medzitým som sa musela dopraviť domov do Prahy a v piatok som už súťažila v Barcelone. Začať to rozpíjať, príliš veľa cestovania a stres boli faktory, ktoré ma brzdili celú sezónu, ale samozrejme to nie je žiadna výhovorka. Videla som chyby a určite sa stotožňujem s tým, ako rozhodcovia rozhodovali, skôr ma mrzelo, že som nepredviedla lepšiu formu.Dva týždne neskôr som cestovala do Fínska, kde mi o bod ušlo finále, ale forma už bola výrazne lepšia. Nasledovali slovenské súťaže, Tatranský pohár v Poprade a Veľká Cena Dubnice v Dubnici nad Váhom. Na oboch súťažiach sa mi podarilo dostať do finále a obsadila som 4. a 3. miesto v kategórii.

Majstrovstvá sveta juniorov bola moja posledná súťaž roku 2019, kde som ako som už spomínala obsadila 5. miesto a bola to pre mňa jedna z najviac emotívnych súťaží, ktorú som si maximálne užila a na pódiu som sa cítila skvelo.

Súťaženie ma napĺňa a celý proces si maximálne užívam, no jar 2020 budem musieť zo zdravotných dôvodov a z dôvodu veľkej únavy a príliš dlhom kalorickom deficite po minulom roku vynechať, ale verím, že na pódiu ma uvidíte zase čoskoro. Veľa ľudí si nevie predstaviť ako veľmi náročná je príprava na súťaž, a preto obdivujem každého jedného pretekára, ktorý to vydrží až do úplného záveru. Momentálne sa venujem mojim dievčatám, ktoré pripravujem na súťaže v bikini fitness, ktoré vám čoskoro predstavím.

26 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page