top of page

Čo všetko potrebujem ak chcem súťažiť v bikini fitness?

Kategória bikini fitness je čoraz viac populárna a sama si pamätám, že keď som začínala a pripravovala sa sama, trvalo mi pomerne dlho kým som zistila, čo všetko potrebujem k tomu aby som mohla súťažiť, práve preto som sa rozhodla to tu veľmi zjednodušene spísať pre dievčatá, ktoré by chceli súťažiť, ale nevedia čo všetko na začiatku k tomu potrebujú.


1. forma - naozaj, nemusí to byť forma na top úrovni, ale naozaj mať dostatočne odcvičený tréning nejaký čas a nehrnúť sa na súťaž po pol roku cvičenia, túto chybu som urobila aj ja a už by som to druhýkrát neurobila.


2. asociácia, licenčná karta - V dnešnej dobe je už možné pre úplnych začiatočníkov absolvovať kondičnú súťaž, kde nie je treba mať licenčnú kartu a byť zapísaný pod nejakým klubom, no ak sa chcete súčastniť pohárových súťaží, prípadne neskôr aj medzinárodných je treba si v asociácii vybaviť licenčnú kartu a byť zapísaný pod nejakým klubom.


3. plavky a topánky - Nenechávať toto na poslednú chvíľu, plavky sú veľkou súčasťou celého dojmu a mali by byť vkusné, elegantné, zaujať a každý by mal mať vhodný tvar a typ, ktorý by vám mala poradiť slečna, ktorá vám ich bude zhotovovovať, ja sama som mala vždy plavky od Mišky Sallut, ktorá vám ich spraví presne na mieru. Ďalej sú topánky, ktoré sú presne podľa pravidiel typ GALA01, odporúčam tento typ bez ramienka, nakoľko ramienko okolo členku opticky skracuje nohy -> toto môže byť výhoda vo wellness fitness, ktoré si dávajú aj náramky na nohy aby vyzerali masívnejšie.


4. Farba/Nástrek - Ak sa chystáte na svoju prvú súťaž určite by som odporúčala sa objednať vopred na nástrek, ktorý robia takmer na každej súťaži, na slovenských súťažiach je stánok Protan, objednávate sa na ich stránke online, zašlú vám rozpis v akom čase máte prísť a máte o nástrek postarané. Druhá možnosť je natieranie ručne s valčekom, ktoré je jednoduché, ale na začiatok by som určite odporučila jednoduchšiu variantu a tou je práve nástrek.


5. Makeup a účes - Nezanedbať to a nešetriť na tom. Môžete mať úžasnú formu, ale ak nebudete mat pekný a vhodný makeup a účes, môžete na tom pohorieť. Nároky sú čoraz vyššie a ak ste do celej prípravy investovali veľa času aj peňazí, toto je vec, na ktorej by ste určite nemali šetriť.


6. Expandéry a šperky - Pred nástupom na stage sa budete rozcvičovať s expandermi, aby ste "napumpovali" svaly. Šperky - náušnice a náramky sú základ.


7. Potvrdenie od športového lekára - Na slovenských súťažiach vyžadujú maximálne rok staré potvrdenie od športového lekára.


8. Veci do backstage - Ak už všetko máte, sú veci, ktoré si osobne ja vždy beriem na súťaž: karimatka na ležanie, župan na plavky, deka, pretože väčšinou je v hale zima, froté ponožky, malé šitíčko v prípade núdze, makeup, lak na vlasy, žehlička na vlasy, kefa, expandéry, voda, ryžové chlebíky/piškóty/džem/ryža - to čo vy potrebujete v deň súťaže, šperky, plavky, topánky, registračná karta, potvrdenie od lekára, prípadne pankreolan - ak mávate ťažkosti po jedle po súťaži, vždy je dobré mať v prípade núdze.


Dúfam, že vám to pomohlo, ak by ste mali viacero otázok, určite sa neváhajte opýtať. :)


48 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page